• info@drmehmetaydin.net

Diş Kliniği

Diş Kliniği

 Diş Kliniği

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili çeşitli rahatsızlıkların tanısının konduğu, tedavisinin yapıldığı ve rutin kontrollerin gerçekleştirildiği sağlık kuruluşlarına Diş Kliniği denir.  Aynı zamanda diş hastanelerinde koruyucu diş hekimliği uygulamaları da gerçekleştirilir. Ağız ve diş sağlığının son derece önemli olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu nedenle herhangi bir sağlık sorunu yaşanmıyor olsa bile olası hastalıkların erken dönemde tanısının konabilmesi ve kimi zaman engellenebilmesi için düzenli olarak muayene olmak büyük önem taşıyor.

Hastalar diş hastanesi seçimi yapmak istediklerinde en iyi hastanenin hangisi olduğunu araştırıyor. Ancak ülkemizde hemen her kentte hizmet veren diş hastaneleri mevcut ve herhangi bir hastaneyi ‘en iyi’ olarak nitelemek doğru olmaz.

Zira herhangi bir sağlık kuruluşunu Diş Kliniği olarak değerlendirebilmek için tüm hastanelerin aynı kriterler doğrultusunda incelemek gerekiyor. Bu kriterler ise her hasta için aynı değildir. Bazı hastalar sadece kolaylıkla randevu alabildikleri Diş Kliniği  ‘en iyi’ olarak değerlendirirken bazıları için fiyatlar en önemli kriter oluyor. Ancak fiyatların makul olması ya da randevu almanın kolay olması söz konusu hastanenin ‘en iyi’ sağlık kuruluşu olduğu anlamına gelmez.

İnternet ortamında hastalar pek çok farklı sağlık kuruluşunu ‘en iyi diş hastanesi budur’ şeklinde yorumlayabiliyor. Bu bilgiler tıbbi ya da bilimsel anlamda bazı değerlendirmelerin yapılmasının ardından varılan kanaatler olmadığından itibar edilmesi de doğru olmaz. Ülkemizde pek çok kentte son derece başarılı bir şekilde hizmet veren Diş Kliniği olduğunu belirtmek gerekiyor.

Diş Kliniği içerisinde hangi tedaviler uygulanır?
Diş hastanelerinde ağız ve diş sağlığı ile ilgili tedaviler uygulanıyor. Ancak hangi diş hastanesi seçeneğine yöneldiğinize bağlı olarak sunulan tedavi seçeneklerinin değişebileceğini belirtelim. Genel olarak aşağıdaki hizmetler pek çok diş hastanesi tarafından sunuluyor.

İmplant, Diş çürüğü, Dolgu, Kanal tedavisi, Diş kaplama. Diş eti hastalıkları, Ağız, diş ve çene cerrahisi, Diş beyazlatma, Ortodonti, Diş protezi, Röntgen ve görüntüleme, Estetik diş hekimliği uygulamaları

Hangi Diş Kliniği Tercih Etmeliyim?
Elbette Diş Kliniği seçiminizi kendi kriterleriniz doğrultusunda gerçekleştirmeniz gerekir. Herhangi bir hastane önerisinde bulunmak doğru olmaz. Önemli olan almak istediğiniz sağlık hizmetinin seçtiğiniz diş hastanesinde sunulup sunulmadığını öğrenmenizdir.

Diş çürükleri, diş eti hastalıkları, kanal tedavisi gibi sık yapılan uygulamalar hemen her diş hastanesinde sunulan sağlık hizmetleri arasında yer alıyor. Ancak kimi zaman spesifik bazı rahatsızlıklar nedeniyle çene cerrahisi alanında sağlık hizmeti alınması gerekebiliyor. Bu gibi durumlarda Diş Kliniği seçimi yaparken söz konusu sağlık hizmetinin sunulup sunulmadığını bilmeniz gerekebilir. Hastanelerin hasta kabul servisleri ile görüşmeniz durumunda konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilir ve sorularınızı da rahatlıkla yöneltebilirsiniz.
 

1982 yılından bu yana Diyarbakır’da Ofis Ekinciler Caddesinde hizmet vermekte olan Protez Uzmanı Dr. Dt. Mehmet AYDIN 2022 yılında ofis şubesine ek olarak açtığı Diyarbakır Stadyum şubesindeki adresinde Dr. Mehmet AYDIN Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği adı altında hizmet vermeye devam etmektedir. Polikliniğimizin anlayışı gelişen diş hekimliği teknolojilerini yakından takip ederek hastalarında diş ve ağız sorunlarının oluşmasını engelleyen veya geciktiren, hasta eğitimine dayalı tedavi yaklaşımını benimsemek ve hastalarının rahatını en kısa sürede sağlamaktır. Bilimsel, vicdani ve etik ilkelerden ödün vermeden; meslek ilke ve ahlakına bağlı; açık, dürüst ve güvenilir bir tanı ve tedavi hizmeti sunulmalıdır.

> > > >